Реєстрація дітей у ЗДО

Порядок реєстрації дітей в ЗДО

З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації реєстрації дітей на чергу в заклади дошкільної освіти, які знаходяться у комунальній власності, проводиться через мережу Інтернет самостійно на сайтах закладів дошкільної освіти.

Витяг із Статуту ЗДО:

2.8. Порядок зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти визначається Положенням про заклад дошкільної освіти.

2.9. Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити:

• медичну довідку про стан здоров’я дитини;
  • медичну довідку про епідеміологічне оточення;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • згоду на обробку персональних даних дитини;
  • документ  для встановлення батьківської плати при наявності відповідних пільг.                                                              2.10. Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти,  керівник   зобов'язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом освітнього закладу, іншими документами, що  регламентують його діяльність.                     2.11. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, також у літній період (75 днів).                                                           2.12. Відрахування дітей із закладу  дошкільної освіти може здійснюватися:
  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в освітньому закладі цього типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками, або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців;
  • термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх заміняють про відрахування дитини – 2 тижні.

Прийом дітей у заклад дошкільної освіти проводиться у червні-серпні поточного року. Доукомплектування груп здійснюється впродовж календарного року, відповідно до списків, сформованих електронною базою даних. Позачергово зараховуються в заклад дошкільної освіти діти пільгових категорій, про що вносяться дані в картку електронного обліку.

Список дітей по групах в ЗДО формується в останній декаді серпня поточного року.

Пільги щодо плати за харчування  в ЗДО на 2023-2024 н.р.

Відповідно до  статті  32  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”   (зі змінами),    статті   35  Закону  України   “Про  дошкільну   освіту”,

статті  5   Закону   України    “Про   охорону   дитинства”,   Закону  України   від

05 листопада 2020 року № 978-IX (набрав чинності 01 січня 2021 року) “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України”, Закону України від 16 січня 2020 року  № 474-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб”, “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”,  наказу  Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2002 року № 667 “Про затвердження порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах”, у відповідності    до     Програми      розвитку    освіти    Губиниської      селищної

територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням сесії Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області від 24 грудня 2020 року № 15-3/VIII “Про затвердження Програми розвитку освіти Губиниської селищної територіальної громади  на 2021-2023 роки”, відповідно до рішення 20 сесії VІІІ скликання Губиниської селищної ради  від 16 грудня 2022 року  № 13-20/VІІІ «Про встановлення батьківської плати та звільнення від батьківської плати за перебування дітей в закладах дошкільної освіти та в дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти Губиниської селищної ради на 2023 рік»

1. Звільнити від плати за харчування у закладі дошкільної освіти:
  • батьків або осіб, які їх замінюють, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • батьків або осіб, які їх замінюють, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • батьків або осіб, які їх замінюють, діти яких виховуються в інклюзивних групах, діти, яких статус дитини-інваліда;
  • батьків або осіб, які їх замінюють, з числа внутрішньо переміщених осіб;
  • батьків або осіб, які їх замінюють, один з батьків загинув (пропав безвісті) у районі проведення АТО/ООС або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО/ООС, один з батьків яких загинув (пропав безвісті) внаслідок повномасштабній війні, розв’язаної Російською Федерацією проти України; батьків, які визнані учасниками бойових дій;
  • батьків або осіб, які їх замінюють, у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який встановлюється Законом «Про Державний бюджет України» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у комунальних дошкільних навчальних закладах.
  1. Зменшити на 50 відсотків розмір батьківської плати для батьків або осіб, які їх заміняють, за харчування дітей в закладах дошкільної освіти  Губиниської селищної ради на 2023 рік, у сім'ях яких троє і більше дітей.
  2. Підстава для пільги: заява батьків, довідка про склад сім'ї, посвідчення багатодітної сім'ї, довідка про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про призначення інклюзивного навчання, посвідчення дитини-інваліда, документи про дитину сироту, посвідчення учасника бойових дій на території України, довідка про статус ВПО.